..:: Rinia ::..

Vendi Ku Mblidhen Rinia Shqiptare
 
HomePortalCalendarGalleryFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share
 

 Rregullat e Forumit

Go down 
AuthorMessage
Qendr@King
Administrators
Administrators
Qendr@King

Number of posts : 53
Age : 25
Vendndodhja ? : Italy
Registration date : 2008-04-30

Rregullat e Forumit Empty
PostSubject: Rregullat e Forumit   Rregullat e Forumit EmptyWed Apr 30, 2008 9:20 pm

<<>>
Gjuha kryesore e Rinia-Ks Forumit ėshtė GJUHA SHQIPE!

Duhet tė shpreheni nė gjuhėn shqipe. Gjuhėt e tjera do tė lejohen vetėm nė rastet kur shprehin:
a) thėnie apo batuta
b) terma apo fjalė qė nuk kanė pėrkthime nė gjuhėn shqipe.
c) ose mund tė shkruhen hiq pa problem nė rubrikėn pėr gjuhė tė huaja: anglisht, gjermanisht, italisht..

Nė rast shkelje tė kėsaj pike postimi do tė ndryshohet ose fshihet!
Kujdes! pėr gjuhėt e huaja: si psh. anglishtja, gjermanishtja dhe italishtja mund tė pėrdoren tek Rubrika pėrkatese.

# a lejohet dialekti nė Forum? Po, mjafton qė tė jeni tė kuptueshėm nė tė shkruar.
JO ofendime apo sharje personale ndaj anėtarėve tė Forumit

Ndalohen rreptėsisht postimet qė kanė pėr qėllim tė shajnė me fjalė ofenduese drejtpėrdrejt ndonjė antari tė forumit. Shkelja e kėsaj pike do sjellė si pasojė paralajmėrimin pėr heqje e sė drejtės sė postimit nė Forum ose nė pėrjashtim definitiv nga QendraKing-Boss Forum.

JO CHIT - CHAT nė Forum


JO postimeve pornografike nė Rinia-Ks Forum

Ndalohen postimet me pėrmbajtje pronografike (shkrime, foto, lidhje nė faqe tė tilla). Shkelja e kėsaj pike do tė sjelle si pasojė paralajmėrim pėr heqjen e sė drejtės sė postimit nė forum.

Duhet tė respektoni mendimin ndryshe!

Nėse e keni tė vėshtirė tė pranoni mendimin ndryshe dhe mundoheni tė impononi mendimet tuaja me forcė, sinqerisht, ju jeni nė vendin e gabuar.

Temat e njėjta (me tė njėjtėn tematikė) - BASHKOHEN, TRASFEROHEN ose FSHIHEN

Postimet duhet ti pėrkasin temės pėrkatėse si dhe gjithashtu temat e reja duhen ti pėrkasin kategorisė pėrkatėse. Nė rast tė kundėrt postimi do ndryshohet ose fshihet, ose tema do tė transferohet.

Postimet e Mesazheve janė pronė e Rinia-Ks Forum

Cdo postim konsiderohet pronė e Forumit dhe si e tillė i perket Forumit tė vendos se cdo bėhet me to. Nė rast se keni ndonjė koment personal pėr ndonjė postim, mund tė kontaktoni Stafin e Forumit (Admin dhe Mod).

Nuk lejohen reklamat ose propaganda!

Reklama e gjėra tė paautorizuara nė Rinia-Ks Forum janė rreptėsisht tė ndaluara. Njė gjest i tillė do tė rezultojė nė fshirjėn ose editimin e Mesazhit nga Stafi i Forumit.


Pėrmbajtja e Temave

Stafi administrativ dhe moderues nuk mban ASNJĖ pėrgjegjėsi pėr temat e hapura nga anėtarė tė ndryshėm rreth opinioneve tė tyre, por merr masa kur temat e hapura apo postimet e bėra janė KUNDĖR rregullores sė Forumit.

Nuk duhet tė bėni dallime krahinore!

Pavarėsisht se cfarė paragjykime krahinore ju mund tė keni si anėtar i Forumit, kur tė hyni nė Forum, kėto paragjykime nuk duhet ti sillni me vete. Ata shqiptarė qė bėjnė dallime midis vėllezėrve tė njė gjaku (si psh. me fjalėt maqedonas, kosovar...), nuk janė tė mirėpritur nė Rinia-Ks. Tė gjithė ata anėtarė qė bėjnė dallime tė tilla krahinore pėrjashtohen mėnjeherė nga Forumi!


Rregullorja Pėr Tek Tema Prezento Veten

Stafi i Forumit Tė Rinia-Ks Ka Vendos Me Pasur Edhe nje Rregullore Te Re Tek Tema
Prezento Veten, Nėse Ndokush Prezentohet Atėher Dhe Ju Mund Ti Uroni Njė Mire Se Ardhje, Brenda Ditės Sė Tanishme
Tani Nga Dite E Nesėrme Tema Do Tė Mbyllet !!


Perfundim: Kjo ėshtė Rregullorja e pėrgjithshme e Rinia-Ks Forum! Disa nga nėnforumet kanė disa rregulla tė vecanta qė janė vėnė si kryetemė. Lexoni kėto rregulla para se tė postoni nė Forum, qė tė shmangni keqkuptimet brenda Forumit.

Pėrpilimi i Rregullores sė mėsipėrme ėshtė fryt i Stafit tė Forumit (Admin&Mod). Vėrejtjet dhe sugjerimet e anėtarėve tė forumit janė tė mirėpritura, por vetėm Stafi i Rinia-Ks Forum rezervon tė drejtėn tė shtojė/heqi/ndryshojė rregullat e mėsipėrme.
Back to top Go down
View user profile http://rinia-ks.forumotion.com
 
Rregullat e Forumit
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
..:: Rinia ::.. :: Tema Shoqėrore :: Rregullat Ne Forum-
Jump to: