..:: Rinia ::..

Vendi Ku Mblidhen Rinia Shqiptare
 
HomePortalCalendarGalleryFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share
 

 Chelsea-Manchester United , finalja e Moskės

Go down 
AuthorMessage
Qendr@King
Administrators
Administrators
Qendr@King

Number of posts : 53
Age : 25
Vendndodhja ? : Italy
Registration date : 2008-04-30

Chelsea-Manchester United , finalja e Moskės Empty
PostSubject: Chelsea-Manchester United , finalja e Moskės   Chelsea-Manchester United , finalja e Moskės EmptyThu May 01, 2008 12:02 pm

Atė qė nuk e bėri Hose Murinjo, derisa ishte nė drejtim tė Ēelzit, e bėri trajneri izraelit, Avram Grant. Nė fakt, futbollistėt e Ēelzit do tė luajnė pėr herė tė parė nė historinė e klubit nė finalen e Ligės sė Kampionėve dhe atė kundėr Manēester Junajtedit, mė 21 maj nė Moskė.
Do tė jetė ky njė tjetėr duel i gjigantėve tė futbollit anglez, tė cilėt luftojnė edhe pėr titullin e kampionit nė Angli. Ēelzi arriti t'i hakmerret Liverpulit pėr dy eliminimet nga gjysmėfinalja e Ligės sė Kampionėve. Londinezėt kaluan nė epėrsi nė minutėn e 33-tė me golin e Didie Drogbės, por lojėn shtesė Liverpulit ia siguroi Fernandro Torres, me golin e shėnuar nė minutėn e 64-tė. Megjithatė nė vazhdime shumė mė tė suksesshėm u treguan londinezėt, tė cilėt shėnuan edhe dy gola, nėpėrmjet Lampardit nga penalltia (98') dhe Drogbės (105'). Ndėrkohė, shpresat e Liverpulit pėr tė bėrė mrekullinė i riktheu pėr pak minuta Babel, me golin e shėnuar nė minutėn e 116-tė, mirėpo nė katėr minutat e mbetur liverpulasit nuk arritėn tė bėjnė asgjė mė shumė dhe u detyruan qė festėn kėsaj radhe t'ua lėnė futbollistėve dhe tifozėve londinezė.
Back to top Go down
View user profile http://rinia-ks.forumotion.com
 
Chelsea-Manchester United , finalja e Moskės
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» +447031746659 aka king02@cantv.net or bmconsultant@hotmail.co.uk

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
..:: Rinia ::.. :: Tema Shoqėrore :: Shkenca :: Arti & Kultura :: Sport :: Futbolli-
Jump to: