..:: Rinia ::..

Vendi Ku Mblidhen Rinia Shqiptare
 
HomePortalCalendarGalleryFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 
 

 DISA KĖSHILLA TĖ SHKURTRA MBI SHĖNDETIN

Go down 
AuthorMessage
Qendr@King
Administrators
Administrators
avatar

Number of posts : 53
Age : 24
Vendndodhja ? : Italy
Registration date : 2008-04-30

PostSubject: DISA KĖSHILLA TĖ SHKURTRA MBI SHĖNDETIN   Thu May 01, 2008 12:18 pm

Kujdes nga paracetamoli! Shumė tableta qė disa i gėlltisin me shumicė kundėr kokėdhimbjes, pėr qetėsimin e dhimbjes sė dhėmbit dhe dhimbjeve tjera, pėrmbajnė paracetamol.

Ky analgjetik, mjaft mirė e zėvendėson aspirinėn dhe ėshtė i pėrshtatshėm pėr personat qė kanė tė thatė nė lukth dhe pėr ata tė cilėt herė pas here paraqitet gjakderdhja nė lukth.

Por kujdes! Paracetamoli dėmton veshkat. Kėshtu, ata qė e shfrytėzojnė kanė mundėsi tri herė mė shumė tė sėmuren nga veshkat se ata qė nuk pėrdorin barėra qė nuk kanė paracetamol.
Back to top Go down
View user profile http://rinia-ks.forumotion.com
 
DISA KĖSHILLA TĖ SHKURTRA MBI SHĖNDETIN
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
..:: Rinia ::.. :: Tema Shoqėrore :: Shkenca :: Mjeksia-
Jump to: