..:: Rinia ::..

Vendi Ku Mblidhen Rinia Shqiptare
 
HomePortalCalendarGalleryFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share
 

 Poll Skols ia siguroi "djajve tė kuq "vizėn" pėr Moskė

Go down 
AuthorMessage
Qendr@King
Administrators
Administrators
Qendr@King

Number of posts : 53
Age : 25
Vendndodhja ? : Italy
Registration date : 2008-04-30

Poll Skols ia siguroi "djajve tė kuq "vizėn" pėr Moskė Empty
PostSubject: Poll Skols ia siguroi "djajve tė kuq "vizėn" pėr Moskė   Poll Skols ia siguroi "djajve tė kuq "vizėn" pėr Moskė EmptyThu May 01, 2008 1:36 am

Manēester Junajtedi ka shėnuar fitore nė ndeshjen e sotme nė “Old Trafford” ndaj Barcelonės, me rezultat 1:0, duke siguruar ‘vizėn' pėr finalen e Ligės sė Kampionėve, qė zhvillohet mė 21 maj nė stadiumin “Luzhinki” nė Moskė.
Golin e festės sė madhe tė “djajve tė kuq” e realizoi veterani, Pol Skols, nė minutėn e 14-tė. Nė fakt, futbollisti 33-vjeēar e shfrytėzoi topin e dėbuar gabimisht nga Ēavi dhe me gjuajtje tė fortė nga distanca e tundi rrjetėn e portės sė Viktor Valdezit. Nė kėtė mėnyrė, Skols i dha mundėsinė Manēester Junajtedit qė tė luftojė pėr trofeun e tretė mė tė rėndėsishėm nė futbollin evropian. Deri mė tash skuadra e Aleks Fergusonit e ka fituar kėtė trofe nė vitin 1968 dhe nė vitin 1999. Megjithatė, kjo do tė jetė hera e parė nė historinė e Ligės sė Kampionėve qė nė finale do tė ballafaqohen dy skuadra angleze, pasi kundėrshtari i “djajve tė kuq” do tė pėrcaktohet nesėr nė sfidėn tjetėr gjysmėfinale, Ēelzi-Liverpul (1:1). Edhe emocionet e ndeshjes sė nesėrme do tė mund t'i pėrjetoni vetėm nė RTK.
Back to top Go down
View user profile http://rinia-ks.forumotion.com
 
Poll Skols ia siguroi "djajve tė kuq "vizėn" pėr Moskė
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» "Name The Teamer Coach" contest
» Commercials for OTC"S.....
» Issue with "waitforpopup" in Selenium Core
» Anyone tried "My Pillow"

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
..:: Rinia ::.. :: Tema Shoqėrore :: Shkenca :: Arti & Kultura :: Sport :: Futbolli-
Jump to: