..:: Rinia ::..

Vendi Ku Mblidhen Rinia Shqiptare
 
HomePortalCalendarGalleryFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share
 

 Shtosa pa pare

Go down 
AuthorMessage
Qendr@King
Administrators
Administrators
Qendr@King

Number of posts : 53
Age : 25
Vendndodhja ? : Italy
Registration date : 2008-04-30

Shtosa pa pare Empty
PostSubject: Shtosa pa pare   Shtosa pa pare EmptyThu May 01, 2008 12:56 pm

Ne burg

Nje i burgosur po e pye tjetrin,"Per qka t`kan pru k`tu"? "Kurgja, gjykatesi po thot qe edhe

Shteti paska prodhu disa monedha sikur t`mijat" !!


--------------------------------------------------------------------------------


Mėsuesja

E pyet mesuesja nxenesin:Islam, numeroj pes kafshe te Afrikes. Islami:dy Luanė...

edhe tre krokodilla.

--------------------------------------------------------------------------------

Ne biblioteke

Shkon nje serb ne biblioteke dhe e pyet nje nenpunes se ku mund ta gjente librin "Serbia e Madhe", se kish kohe qe po e kerkonte.
Nenpunesi i bibliotekes iu pergjegj:
- Shko ne katin e dyte, dhe kerkoje tek librat fantastiko-shkencorė!"

--------------------------------------------------------------------------------

A ėshtė larg Afrika?

Babi,babi ku gjindet Afrika.Paj...nuk e di bre bir,veq sigurisht nuk eshte larg se ne pune te une punon nje zezak e gjithmone vjen me bicikel e nuk vonohet.

--------------------------------------------------------------------------------

Dhėndri

Pas dasmės ēifti i ri drejtohet nė hotel pėr ta filluar jetėn e re. Dhėndri i ri i shqetėsuar nga ajo qė po e pret mundohet pesė minuta pėr ta futur qelėsin nė vrimė pėr ta hapur derėn. "Hė", i drejtohet nusja e re, "mirė po na fillon jeta e re, ė!"

--------------------------------------------------------------------------------

Te berberi

"Sa kushton qethja e flokeve"? "10 euro". "E sa kushton rroja"? "5 euro" ..."Ma rruj koken, pra" !!

--------------------------------------------------------------------------------

Telefoni

Ishte njėri dhe e kishte njė papagallė, Kurė ky zotriju dilke nga shtepia, papagalli e merrke telefonin dhe thirrke gjithė kund. Nė fund tė muajtė zotėriut i erdhi 3000 DM qė tė paguaj (u kallė). E mori papagallin dhe e denoj tė gozhduar nė murė pėr njė vitė. Papagalli i gozhduar, nė murin pėrballė tij ishte Jezus krishti i gozhduar, papagalli po e pyetė: qe sa je kėshtu? -Qe 2000 vite. -Q'ja paske q... nanėn telefonit

--------------------------------------------------------------------------------

Genjeshtra

-A ke degjuar pėr oqeanin Atlantik? -Po. -Unė e kamė kauar not. -E ti a ke degjuar pėr oqeanin e Vdekur? -po more. -Unė e kamė mbytė.

--------------------------------------------------------------------------------

Mesazhi

ishin kon pas taku nji dit nji kinez nji amerikan dhe nji shqipėtarė dhe nė bisedė e sipėr kinezi fut gishtin nė vesh ne po flet diēka , pasi qė kreu iu drejtua shqiptari dhe e pyeti se ēfarė bėre ndėrsa ai ia ktheu fola me dike me telefon , kur u kthy kah amerikani ēka me pa po e shikonte thonin dhe fliste me dike dhe e shikonte nė njė ekran qė e kishte nė thua . Shqiptari i inatosur mendoi diēka dhe filloi tė goksoj , qė tė dy ju drejtuan e ti ēka po ban kėshtu , asgjė nji mesazh mė erdh nga gruaja...

--------------------------------------------------------------------------------Qe nje ndodhi.

Jam i pamartuar.Isha i fejuar, mirpo martesa deshtoi.Qe PSE: -Per Vitin e Ri vendosa ti dhuroi te fejuares nje pale dorza te Dimrit, e bashke me dhurate edhe nje leter pershendetese. Aty ne shitore takova nje shoqe te kohes shkollore, e cila bleu brek(gaqica). Shitesja me pakujdesi , na i nderroi pakot, keshtu qe shoqja i kishte marre dorzat, e une brekt! TASH MUNDENI ME MARRE ME MENDE TE FEJUAREN TIME, KUR E HAPE PAKON ME DHURATE, DHE E LEXONE LETREN PERSHENDETESE. Qe edhe permbajtja e letres... "Me kete dhurate e dashur, dua te disponoj dhe ta baje me dije se te dua.Heren e fundit kam verejtur qka te mungon, pra tashe i ke ketu ne kete pako.Te deshiroje momente te kendeshme ne to.Deshta ti bleje te leshit, mirpo ishe ndjersite ndoshta, e kete e vrejta edhe te disa kolege te punes.Nuk e dita numrin e madhesise, keshtu qe me ndihmoi shitesja, e cila i provoi per mua.Deshta ti bleje te lekures, mirpo ato nuk mundesh me i deshe shpejt, sidomos kur te takohesh me kolege ne pune.E di qe do te perlyhen shpejte, sepse njerezit i kana duart e papasterta.Po mos u ben merak, se edhe pak e vjen Pranvera, e tani ski nevoje me i bajt. ...te puthe i dashuri i YT.

--------------------------------------------------------------------------------


Viagra by Microsoft
"Ēka do tė shkruante nė paketimin e Viagra-s sikur tė prodhohej nga Microsoft-i?"
"Plug & Play"


--------------------------------------------------------------------------------

Bjondina
Pse bjondina nuk mund t`i pėrgadis dy porcione nga libri i kuzhinės?
Se furra e saj nuk shkon deri nė 400` C.


--------------------------------------------------------------------------------

Optimisti
Optimist ėshtė ai shef i cili e marton sekretareshėn e vet, dhe seriozisht mendon se edhe mė tej mund t`i diktoj asaj.


--------------------------------------------------------------------------------

Nė vend tė punės
"A mund tė bisedoj me shefin njėherė?", pyet njė konsumator.
"Ėshtė duke fjetur", ishte pėrgjegja.
"Po sekretaresha e tij?"
"Unė ju thashė njėherė ..."


--------------------------------------------------------------------------------

Shefi nga dritarja
"Pse kėrceu shefi juaj nga dritarja?", pyet polici sekretareshėn e bukur.
"Nuk e di. Ai ishte ēdoherė i ndershėm ndaj meje. Para dy muaje ma dhuroi njė mantil lėkure. Muajin e kaluar njė auto sportiv. Sot nė mėngjes ma dhuroi njė unazė brilianti. Pastaj mė pyeti se sa do ti kushtonte atij tė bėj dashuri me mua. Pasi i tregova, kėrceu nga dritarja."
"Po ēfarė i thatė ju atij?", pyet polici.
"I thashė se zotėritė tjerė nga byroja mi japin dhjetė Marka"


--------------------------------------------------------------------------------

Trashėsia
Shefi i thotė sekretares: "Monikė, dita ditės jeni duke u trashur. Keni kujdes pak!" Pėshpėritė ajo: "Ka qenė dashur ju tė keni kujdes!"


--------------------------------------------------------------------------------

Gjumi
"Zotėri mjek, unė flas nė gjumė!"
"Edhe, ēfarė ka tė keqe kėtu?"
"E gjithė byroja mė pėrqeshin"


--------------------------------------------------------------------------------

Autostrada
Njėri peshkoi nga uji njė shishe-postė nga e cila doli njė fantazmė. "Faleminderit qė mė lirove", -thotė fantazma, "ti e ke njė dėshirė tė lirė." "Ma ndėrto njė autostradė nga Tirana nė Berlin." "Unė jam vetėm njė fantazmė e vogėl, kjo ėshtė e vėshtirė pėr mua. Kėrko diēka tjetėr." Mbasi mendoi njė kohė njeriu i tha: "Mė bėn qė ti kuptoj gratė." "Okay", tha fantazma, "Si ishte puna e autostradės? Katėrvijshe?


--------------------------------------------------------------------------------

Lejleku
Zana e vogėl pyet nėnėn e saj: "Mami a ėshtė e vėrtetė se mua mė solli lejleku?" "Po ashtu ėshtė!" -ia kthen nėna e saj. "Po ty mami, tė solli edhe ty lejleku?" "Po edhe mua"-iu pėrgjigj e ėma. "Po gjyshen" -pyet prapė Zana. "Edhe gjyshen e solli lejleku!" -pėrgjigjet prapė nėna e Zanės. "A ha"-pėshpėrit Zana duke shkruar nė fletoren e saj "Nė familjen tonė mė se tri gjenerata nuk ka pasur lindje normale" -shkruan ajo.


--------------------------------------------------------------------------------

Microsoft-i nė kodėr
Tre bashkėpuntorė nga Microsoft-i udhėtojnė sė bashku nė njė automobil, njė nga reparti Hardware, njė nga Support (ndihma-udhėzime teknike) dhe njėri nga reparti Sofware. Ata lėshohen nga njė kodėr njė tatėpjete tė madhe, shpejtėsia e tyre rritet ēdoherė e mė tepėr dhe dikur e shohin vehten nė livadh rreth rrugės.
Ai nga Hardware-i: "Plotėsisht e qartė, frenat nuk janė nė rregull."
"Jo, krejėsisht e logjikshme, ėshtė faji i udhėzimit pėr pėrdorim"- ia kthen ai nga Support-i..
Pas pak lajmėrohet i treti nga Software: "Ah, ende nuk ėshtė asgjė e sigurtė, sė pari e rikthejmė automobilin nė rrugė dhe shohim a po pėrsėritet gabimi!"


--------------------------------------------------------------------------------

Shoqet
Bisedojnė dy shoqe: "Burri im ėshtė njė engjull" -thotė njėra. " Ti ke fat" -ia kthen tjetra. "Burri im ėshtė ende gjallė"


--------------------------------------------------------------------------------

Bjondinat
Bisedojnė dy bjondina. "Dje isha te mjeku pėr tė bėrė testin e shtanzėnisė". - "Edhe?" - pyet shoqja e saj me interesim. "A ishin pyetjet e vėshtira?"


--------------------------------------------------------------------------------

Nė Gjyq
Gjykatėsi e pyet tė pandehurin i cili akuzohet pėr plaēkitje me vrasje: "A e njihni kėtė thikė?", pyet gjykatėsi dhe tregon thikėn me tė cilėn ėshtė mbytur viktima. - Jo se kam parė kurrė!" -"Ju e mohoni do me thėnė? Mbylleni!"
Mbas dy ditėsh gjykatėsi e merr prapė nė pyetje tė paraburgosurin dhe duke ia treguar thikėn e pyet: "Tani e njihni kėtė thikė?" - "Po, zotri gjykatės." - "Mė nė fund po e pranoni a? E kam ditur, prej nga e njihni kėtė thikė?" - Zotri gjykatės, ju vetė ma treguat herėn e kaluar."


--------------------------------------------------------------------------------

Detyrat shtėpiake
Fatoni i bėn detyrat e shtėpisė dhe e pyet nėnėn e vet: "Mami si shkruhet ,unoj`?" - " Ti don tė thuash ,punoj` apo ?" - "Jo, ,unoj` , se shkronjėn ,p` munda vet ta shkruaj !"


--------------------------------------------------------------------------------

Fajtor apo jo?
" I pandehur, pse papritmas e tėrhiqni pranimin e fajsisė suaj?", habitet gjykatėsi. - "Avokati im mė bindi pėr pafajsinė time!"


--------------------------------------------------------------------------------

Karatisti pa diplomė
"A ėshtė e vėrtetė se djali yt me njė shqelm e rrėzoi njė lis?" - "Po, ai shkeli pedalen e gazit nė vend tė frenave!"


--------------------------------------------------------------------------------

Pyetje kimike
"Meritė, nė dorė e kam njė monedhė metali. Sikur kėtė ta hedh nė njė gotė me acid, a do tė shkrihej ajo?" - "Jo profesor, pėrndryshe nuk do ta hidhnit aty!"


--------------------------------------------------------------------------------

Te dentisti
Dentisti:"Kaq shumė me tė vėrtetė nuk ka nevojė ta hapni gojėn." - "Mendova se ju duhet shumė vend pėr gjithato instrumente tuajat, zotri mjek." - "Po n`rregull, por unė rri pėrjashtė!"


--------------------------------------------------------------------------------

Blerėsi i vogėl
Te Pemėshitėsi. "Xhaxhi tė lutem 5 kilogram patate - por nga ato tė voglat se nuk mund tė bartė shumė rėndė."


--------------------------------------------------------------------------------

Pushimet verore, ku?
Biseda nė byro. "Ku ishit kėtė vit nė pushim?" - "Nuk e di - fotografitė nuk i kemi zhvilluar ende."
Back to top Go down
View user profile http://rinia-ks.forumotion.com
 
Shtosa pa pare
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
..:: Rinia ::.. :: Tema Shoqėrore :: Humor-
Jump to: