..:: Rinia ::..

Vendi Ku Mblidhen Rinia Shqiptare
 
HomePortalCalendarGalleryFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 
 

 Aktorėt mė me vlerė nė Holliwud

Go down 
AuthorMessage
Qendr@King
Administrators
Administrators
avatar

Number of posts : 53
Age : 24
Vendndodhja ? : Italy
Registration date : 2008-04-30

PostSubject: Aktorėt mė me vlerė nė Holliwud   Thu May 01, 2008 4:35 pm

Hollivudi mund t’i bėjė aktorėt dhe aktoret shumė tė pasur. Por qė tė ndodhė njė gjė e tillė, ata duhet tė provojnė se mund tė bėjnė akoma mė tė pasur regjisorėt dhe producentėt e filmave, nė tė cilėt marrin pjesė. Dhe qė njė aktor tė fitojė shumė e tė jetė i kėrkuar nga regjisorėt mė tė njohur tė momentit, njė aktor duhet tė kthejė nė bazė mė shumė se njė 10 herė mė shumė nga ē’merr. Pra, aktorėt mė tė kėrkuar e rrjedhimisht tė konsideruar dhe mė tė zotėt, janė ato qė shesin mė shumė filmin. I pari nė listėn e aktorėve mė tė kėrkuar pikėrisht pėr arsyen se ai kthen nė bazė 34 dollarė pėr ēdo dollar qė paguhet ėshtė Matt Damon. Njė aktor i njohur pėr jetėn e tij tė qetė familjare dhe qėndrimin larg kopertonave tė revistave tė thashethemeve, kohėt e fundit ai ėshtė kthyer nė njė prej aktorėve tė artė tė Hollivudit. Nė vend tė dytė tė kėsaj liste qėndron Brad Pitt. Ai ėshtė njė ndėr aktorėt, i cili prej momentit qė u shfaq si njė yll Hollivudit s’ka bėrė kurrė mbrapa. Edhe pse nė tė dyzetat ai vazhdon tė jetė pėrveē se njė aktor i kėrkuar dhe njė person gjithnjė e mė me influencė pėr shkak tė impenjimeve tė tij sė bashku me partneren Anelina Jolie nė kauza globale. Nė vend tė tretė qėndron Vince Vaughn, i pasur nga Jennifer Aniston. Lista bėhet interesante pėr faktin se njėra pas tjetrės qėndrojnė dy gratė e jetės sė Brad Pitt. Ish-bashkėshortja, Jennifer Aniston, e pasuar nga partnerja aktuale, Angelina Jolie.

Jennifer Lopez

Ėshtė njė fytyrė e famshme, e njohur dhe e adhuruar nė mbarė botėn. Por Jennifer Lopez, nuk ėshtė shquar asnjėherė pėr aftėsi tė veēanta nė aktrim. Edhe pse ka luajtur nė shumė filma, ajo s’ka arritur asnjėherė tė fitojė mė shumė se sa ka kushtuar filmi. Kjo ėshtė arsyeja pse ajo ėshtė klasifikuar si njė prej aktoreve mė tė dobėta dhe qė nuk i sjell fitime financiare njė filmi, nė tė cilin interpreton.

1. Mat Damon

Ėshtė nė krye tė listės sė aktorėve mė tė kėrkuar dhe filmi i tij i fundit “Bourne Identity” ka pasur fitime mjaft tė mėdha. Duke i shtuar kėtij edhe suksesin e filmit “Ocean’s 13" Matt Damon u jep producentėve 34 dollarė fitim pėr ēdo dollarė qė ai paguhet.

2. Brad Pitt

Edhe pse ka kapur tė dyzetat, ylli i Hollivudit, i cili rrallė herė nuk gjendet nė kopertinat e revistave, ai vazhdon akoma tė ketė fitime kolosale. Pėr ēdo dollarė qė paguhet ai fiton 28 tė tjera nga shitja e filmave.

3. Vince Vaughn

Kohėt e fundit ky aktor ėshtė shfaqur nė hite kinematografike (pėr sa u pėrket fitimeve) si “Wedding Crashers” dhe “The Break up”. Kjo e bėn atė njė prej talenteve mė tė mėdha tė komedisė duke e renditur tė tretin ndėr aktorėt mė tė kėrkuar.

4. Johnny Depp

Pas suksesit qė pati me triologjinė “Piratėt e ***aibeve”, Johnny Depp sigurisht qė i ka shtuar shifrat e zerove nė llogarinė ban***e. Nė filmat qė ai merr pjesė kthen 20 dollarė pėr ēdo dollar qė paguhet.

5. Jennifer Aniston

Jennifer Aniston ėshtė femra e parė qė zė vend nė kėtė listė, pas dy meshkujve tė jetės sė saj, ish-bashkėshortit Brad Pitt, dhe ish-tė dashurit Vince Vaughn. Ylli i “Friends” ėshtė kthyer tashmė nė njė bast tė sigurt pėr ēdo produksion tė Hollivudit.

6. Angelina Jolie

Njė vend mė poshtė ish-bashkėshortes sė Brad Pitt, gjendet partnerja e tij aktuale, Angelina Jolie. Njė prej aktoreve mė tė angazhuara kohėt e fundit, ajo vrapon sa nė xhirimet e njė filmi tek njė tjetėr.

7. Renee Zellweger

U bė e njohur fillimisht nė filmin “Jerry Maguire” me Tom Cruise. Mė pas fytyra e saj qė ngjan sikur sapo ka ngrėnė njė limon tė thartė i dha mjaft fat duke e kthyer nė njė prej aktoreve mė tė paguara tė Hollivudit.

8. Reese Witherspoon

Aktorja 32-vjeēare me fytyrė fėmije ia ka dalė mbanė tė jetė njė prej femrave mė tė paguara tė industrisė kinematografike pėr shkak tė seriozitetit tė saj nė punė. Njė prej filmave qė i shėrbeu si kulmi i suksesit ishte filmi “Walk the line”.

9. Ben Stiller

Edhe pse nė vendin e 9-tė, njė prej heronjve tė komedisė hollivudiane, Ben Stiller, mbetet padyshim njė bast i sigurt fitimi. Suksesi i filmit tė tij tė fundit “Night at the museum” e vėrteton mė sė miri kėtė.

10. Sandra Bullock

Ajo mbase nuk shquhet si njė prej femrave mė tė bukura tė Hollivudit, por si njė ndėr mė tė zonjat po. E aftė pėr tė luajtur nė njė sėrė gjinish ajo sigurisht qė ėshtė dhe njė prej atyre aktoreve qė fitojnė mė shumė
Back to top Go down
View user profile http://rinia-ks.forumotion.com
 
Aktorėt mė me vlerė nė Holliwud
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
..:: Rinia ::.. :: Tema Shoqėrore :: Shkenca :: Arti & Kultura :: Televizioni Dhe Filmat-
Jump to: