..:: Rinia ::..

Vendi Ku Mblidhen Rinia Shqiptare
 
HomePortalCalendarGalleryFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share
 

 Fitore minimale e Vėllaznimit, Trepēa'89 kthehet e pamposhtur nga kryeqyteti

Go down 
AuthorMessage
Qendr@King
Administrators
Administrators
Qendr@King

Number of posts : 53
Age : 25
Vendndodhja ? : Italy
Registration date : 2008-04-30

Fitore minimale e Vėllaznimit, Trepēa'89 kthehet e pamposhtur nga kryeqyteti Empty
PostSubject: Fitore minimale e Vėllaznimit, Trepēa'89 kthehet e pamposhtur nga kryeqyteti   Fitore minimale e Vėllaznimit, Trepēa'89 kthehet e pamposhtur nga kryeqyteti EmptyThu May 01, 2008 1:38 am

Sot janė zhvilluar ndeshjet e para gjysmėfinale tė Kupės sė Kosovės nė futboll. Vėllaznimi ka shėnuar fitore para tifozėve tė vet ndaj Besės, me rezultat minimal, 1:0, me golin e shėnuar nga Ismet Ramushi, nė minutėn e 3-tė.
Megjithatė kjo fitore nuk i siguron kualifikimin skuadrės gjakovare, pasi ndeshjen e kthimit e zhvillon si mysafire nė Pejė. Ndėrkohė, nė ndeshjen tjetėr gjysmėfinale, Prishtina dhe Trepēa'89 luajtėn baras, 2:2. Skuadra mitrovicase u tregua mjaft e mirė nė 45 minutat e parė, duke shėnuar dy gola, nėpėrmjet Osmanit (28') dhe Shkupollit (35'). Megjithatė nė pjesėlojėn e dytė mbizotėroi plotėsisht skuadra e Prishtinės, e cila arriti qė t'i barazojė shifrat me golat e shėnuar nga Fetahu (48') dhe Ahmeti (75'). Rezultati i barabartė gjithsesi i konvenon skuadrės mitrovicase, e cila ndeshjen e kthimit do ta zhvillojė para tifozėve tė vet, mė 7 maj.
Back to top Go down
View user profile http://rinia-ks.forumotion.com
 
Fitore minimale e Vėllaznimit, Trepēa'89 kthehet e pamposhtur nga kryeqyteti
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
..:: Rinia ::.. :: Tema Shoqėrore :: Shkenca :: Arti & Kultura :: Sport :: Futbolli-
Jump to: