Fitore minimale e Vėllaznimit, Trepēa'89 kthehet e pamposhtur nga kryeqyteti

Number of posts : 53
Age : 30
Vendndodhja ? : Italy
Registration date : 2008-04-30

Fitore minimale e Vėllaznimit, Trepēa'89 kthehet e pamposhtur nga kryeqyteti Empty
PostSubject: Fitore minimale e Vėllaznimit, Trepēa'89 kthehet e pamposhtur nga kryeqyteti   Fitore minimale e Vėllaznimit, Trepēa'89 kthehet e pamposhtur nga kryeqyteti EmptyThu May 01, 2008 1:38 am

Sot janė zhvilluar ndeshjet e para gjysmėfinale tė Kupės sė Kosovės nė futboll. Vėllaznimi ka shėnuar fitore para tifozėve tė vet ndaj Besės, me rezultat minimal, 1:0, me golin e shėnuar nga Ismet Ramushi, nė minutėn e 3-tė.
Megjithatė kjo fitore nuk i siguron kualifikimin skuadrės gjakovare, pasi ndeshjen e kthimit e zhvillon si mysafire nė Pejė. Ndėrkohė, nė ndeshjen tjetėr gjysmėfinale, Prishtina dhe Trepēa'89 luajtėn baras, 2:2. Skuadra mitrovicase u tregua mjaft e mirė nė 45 minutat e parė, duke shėnuar dy gola, nėpėrmjet Osmanit (28') dhe Shkupollit (35'). Megjithatė nė pjesėlojėn e dytė mbizotėroi plotėsisht skuadra e Prishtinės, e cila arriti qė t'i barazojė shifrat me golat e shėnuar nga Fetahu (48') dhe Ahmeti (75'). Rezultati i barabartė gjithsesi i konvenon skuadrės mitrovicase, e cila ndeshjen e kthimit do ta zhvillojė para tifozėve tė vet, mė 7 maj.